ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
Türkiye, Erasmus+ Sit2Play Uluslararası Turnuvası’nda Şampiyon Oldu
21.11.2019 14:51:00
19-20 Kasım 2019 tarihlerinde İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Erasmus+ Sit2Play Uluslararası Turnuvası'nda mücadele eden Türkiye (Karaman Karması), set vermeden namağlup şampiyon oldu.

Avrupa Birliği Erasmus + projeleri kapsamında İtalya ile Türkiye Voleybol Federasyonu resmi ortaklığında ilk kez düzenlenen ve Federasyonumuz tarafından teknik destek verilen Erasmus+ Sit2Play Uluslararası Turnuvası'nda Türkiye, B Grubu'nda mücadele etti. 
 
Oturarak Voleybol Milli Takımımızın Başantrenörü Yusuf Kenan Kök'ün başında yer aldığı Karaman Karması, ilk maçında Finlandiya takımını 2-0 (25-10; 25-10), ikinci maçında da Slovenya takımını 2-0 (25-14, 25-19) mağlup ederek grubunu lider olarak tamamladı ve finale yükseldi. 

Yarı finalde Bulgaristan takımını 2-0 (25-11; 25-13) mağlup eden Karaman Karması, finalde ev sahibi İtalya’nın rakibi oldu.
 
Final mücadelesinde ise; rakibini 25-17 ve 25-13‘lük setlerle 2-0 yenen Türkiye, organizasyonu set vermeden namağlup şampiyon olarak tamamladı.
 
Final karşılaşmanın ardından yapılan ödül ve madalya töreninde ise; Karaman Karması'nda yer alan ve aynı zamanda Oturarak Voleybol Milli Takımı sporcumuz Samet Can Karasu; “En Değerli Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Genel Sıralama
1.Türkiye
2.İtalya
3.Slovenya
4.Bulgaristan
5.Finlandiya
6.Estonya

Sit2Play Projesi Nedir ?

Avrupa Birliği Erasmus + projeleri kapsamında İtalya ve Türkiye Voleybol Federasyonu resmi ortaklığında 2019 yılı boyunca EACEA (Eğitim Görsel İşitsel ve Kültür İcra Ajansı) tarafından onaylanan ve desteklenen merkezi bir proje olan ‘Sit2Play’ projesi yürütülmektedir.

Proje, İtalya Voleybol Federasyonunun koordinatörlüğündeki 8 ortağın (İtalya Voleybol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu, Finlandiya Engelliler Federasyonu, Slovenya Voleybol Federasyonu, Estonya Voleybol Federasyonu, Bulgaristan Gençlik ve Spor Bakanlığı, İtalya Paralimpik Komitesi, Paravolley Europe işbirliğinde gerçekleştirilmektedir. 

Proje kapsamında engelli, engelsiz – kız ve erkek öğrenciler aynı takımlarda karma olarak “oturarak voleybol” antrenmanları ve turnuvalar yapmaktadırlar. Projeyle öncelikle, engelsiz öğrencilerin engelli öğrencilerle empati kurması ve sosyal kaynaşmanın sağlanması hedeflenmektedir.

Proje, Avrupa ve ülke çapında engellilerin sosyal entegrasyonunu sağlamaya yönelik çalışmaları kapsamaktadır. Toplumun engelliler hakkındaki duygu ve düşüncelerini hem de engellilerin kendileri hakkındaki duygu ve düşüncelerini olumlu yönde değiştirmesine katkı sağlamak hedefler arasındadır.

Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List