ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR 9. GÜN SONUÇLAR
2.9.2021 13:52:00
Asaka Shootıng Range’de gerçekleştirilen Atıcılık müsabaka sonuçları ;

Ay yıldızlı sporcumuz M.Korhan Yamaç, Para atıcılık P3 Karışık 25m ateşli tabanca finalinde 6. sırayı alarak Tokyo 2020 mücadelesini tamamladı.

Olympic Stadium’da gerçekleştirilen Atletizm Müsabakaları sonuçları ;

Ay yıldızlı para atletimiz Hamide Doğangün, T53 400m elemelerinde 56.68’lik derecesiyle serisinde 3. olarak saat 13.30’da yapılacak finalde yer almaya hak kazanmasının ardından Hamide Doğangün, T53 400m finalinde 58.67’lik derecesiyle paralimpik oyunlar 6’ncısı oldu.
Ay yıldızlı para atletimiz Zübeyde Süpürgeci, T54 400m elemelerinde 59.39’luk derecesiyle serisinde 7. sırayı alarak final bileti alamadı ve Tokyo 2020 mücadelesini noktaladı.

Yumenoshima Final Field’da gerçekleştirilen Okçuluk müsabakası sonuçları ;

Para okçuluk, klasik yay açık sınıf ikinci tur mücadelesinde Ay yıldızlı sporcumuz Zehra Özbey Torun, ikinci turda İtalya’dan Elisabetta Mijno’ya 6-0 mağlup olarak Tokyo 2020’ye veda etti.

Tokyo Su Sporları Merkezinde gerçekleştirilen Yüzme müsabaka sonuçları ;

Ay yıldızlı para yüzücümüz Elif İldem, S2 50m sırtüstü elemelerinde 1:32.86’lık kişisel en iyi derecesiyle serisinde 5., genel sıralamada 8. olarak saat 13.01’de yüzülecek finalde yer almaya hak kazanmasının ardından Elif İldem, S2 50m sırtüstü finalinde, 1:32.49’luk derecesiyle paralimpik oyunlar 8’ncisi oldu.

Yoygi National Stadium’da gerçekleştirilen Badminton müsabaka sonuçları ;

Para badminton SU5 tekler grup müsabakasında Ay yıldızlı sporcumuz Zehra Bağlar Bıyık, Hindistan’dan Palak Kohli’ye 21-12 ve 21-18’lik setlerle 2-0 mağlup oldu. Sporcumuz gruptaki ikinci maçını 3 eylül’de yapacak.
Para badminton WH2 tekler grup müsabakasında Ay yıldızlı sporcumuz Emine Seçkin, Güney Kore’den Sun Ae Lee’yi 12-21, 21-9 ve 21-16’lık setlerle 2-1 yenerek oyunlara iyi başladı. Sporcumuz gruptaki ikinci maçını 3 eylül’de yapacak.

Tüm sporcularımızı mücadeleleri için kutluyoruz!


SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ


 
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List