ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR 8. GÜN SONUÇLAR
1.9.2021 15:04:00
Asaka Shootıng Range’de gerçekleştirilen Atıcılık müsabaka sonuçları ;

Ay yıldızlı sporcumuz Hakan Çevik, R5 Karışık 10m havalı tüfek elemelerinde 630.4 puanla 26. olarak finale yükselemedi ve Tokyo 2020 mücadelesini noktaladı

Para atıcılık R3 Karışık 10m havalı tüfek elemelerinde Ay yıldızlı sporcularımızdan Finalde, sporcumuz Erhan Coşkuner 146.8 puan toplayarak Paralimpik Oyunları 7'nci sırada tamamladı. Savaş Üstün 632.6 puanla 9., Çağla Baş ise 630.1 puanla 26. olarak final bileti alamadı.

Tokyo Büyükşehir Spor Merkezinde gerçekleşen Masa Tenisi müsabaka sonuçları;

Ay yıldızlı sporcularımız Merve Cansu Demir ve Neslihan Kavas’tan oluşan C9-10 kadın takımımız, çeyrek finalde Brezilya karşısında çiftler maçını kazanarak 1-0 öne geçmesine rağmen teklerdeki iki maçını kaybetti ve karşılaşmadan 2-1 mağlup ayrılarak Tokyo mücadelesini tamamladı.

Ariake Arena’da gerçekleştirilen T.S Basketbol müsabakası sonuçları ;

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, çeyrek finalde son şampiyon Amerika Birleşik Devletleri’ne 52-45 mağlup oldu ve madalya şansını kaybetti. Basketbolcularımız, Cumartesi günü 6’ncılık müsabakasına çıkacak.

Yumenoshima Final Field’da gerçekleştirilen Okçuluk müsabakası sonuçları ;

Para okçuluk branşında makaralı yay W1 kategorisi 1. turunda Ay yıldızlı sporcumuz Fatma Danabaş, Amerika Birleşik Devletleri’nden Lia Coryell’e 126-115 mağlup olarak madalya şansını kaybetti.

Tokyo Su Sporları Merkezinde gerçekleştirilen Yüzme müsabaka sonuçları ;

Para yüzmede Ay yıldızlı sporcumuz Koral Berkin Kutlu, S5 50m serbest stil elemelerinde 36.85’lik derecesiyle serisinde 8. olarak finale kalamadı.

Olympic Stadium’da gerçekleştirilen Atletizm Müsabakaları sonuçları ;

Ay yıldızlı para atletimiz Zübeyde Süpürgeci, T54 100m elemelerinde 16.63’lük derecesiyle serisinde 3. olarak saat 14.46’da yapılacak finalde yarışmaya hak kazanmasının ardından, Milli atletimiz Zübeyde Süpürgeci, 16.86'lık derecesi ile kadınlar 100 metrede paralimpik oyunlar yedincisi oldu.

Ay yıldızlı para atletimiz Hamide Doğangün, T53 100m finalinde 16.94’lük derecesiyle Paralimpik Oyunları 5’ncisi oldu.


Tüm sporcularımızı mücadeleleri için kutluyoruz!

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List