ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR 7. GÜN SONUÇLAR
31.8.2021 14:10:00
Asaka Shootıng Range’de gerçekleştirilen Atıcılık müsabaka sonuçları ;

Ay yıldızlı sporcumuz Ayşegül Pehlivanlar, para atıcılık P2 10m havalı tabanca finalinde 234.5 puanla gümüş madalyanın sahibi oldu. Rio 2016’da bronz madalya kazanan sporcumuz, kariyerindeki 2. Paralimpik Oyunlar madalyasını elde etti.
Aynı finalde yarışan Aysel Özgan ise 108.9 puan ile Paralimpik Oyunlar 8’ncisi oldu.
Para atıcılık P2 10m havalı tabanca elemelerinde Ay yıldızlı sporcularımız Murat Oğuz 554 puanla 18., M. Korhan Yamaç ise 550 puanla 20. olarak, finalde yarışmaya hak kazanamadı.

Yumenoshima Final Field’da gerçekleştirilen Okçuluk müsabakası sonuçları ;

Ay yıldızlı sporcumuz Bülent Korkmaz, para okçuluk branşında, ST makaralı yay açık 3. tur mücadelesinde Rusya PK'den Bair Shigaev'e 1 sayı farkla 146-145 mağlup oldu ve mücadelesini tamamladı.
Ay yıldızlı sporcumuz Murat Turan, makaralı yay açık sınıf çeyrek finalinde Çin’den Zihao He’ye 148-145 mağlup olarak Tokyo 2020 mücadelesini noktaladı.

Ay yıldızlı para okçumuz Fatma Danabaş’ın bugün gerçekleştirilmesi planlanan makaralı yay W1 kategorisi müsabakaları yarına ertelendi. Sporcumuz yarın saat 03.47’de Amerika Birleşik Devletleri’nden Lia Coryell ile karşılaşacak.



Tokyo Büyükşehir Spor Merkezinde gerçekleşen Masa Tenisi müsabaka sonuçları;


Para masa tenisinde Ay yıldızlı sporcularımız Hatice Duman ve Nergiz Altıntaş’tan oluşan C1-3 kadın takımımız, çeyrek finalde Hırvatistan’a 2-0 mağlup oldu.

Para masa tenisi Ay yıldızlı sporcularımız Abdullah Öztürk ve Ali Öztürk’ten oluşan C4-5 erkek takımımız, çeyrek finalde Slovakya’ya büyük bir mücadelenin ardından 2-1 mağlup oldu ve madalya şansını kaybetti.




Tüm sporcularımızı mücadeleleri için kutluyoruz!

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List