ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR 6. GÜN SONUÇLAR
30.8.2021 17:40:00
Yumenoshima Final Field’da gerçekleştirilen Okçuluk müsabakası sonuçları ;

Para okçuluk branşın Ay yıldızlı sporcumuz Bahattin Hekimoğlu, W1 makaralı yay bireysel kategorisinde İran’dan Mohammedreza Zandi’yi 139-134 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Para okçuluk branşında Ay yıldızlı sporcumuz Nihat Türkmenoğlu, W1 makaralı yay bireysel kategorisi finalinde Çekya’dan David Drahoninsky’e 142-141 mağlup olarak gümüş madalya almaya hak kazandı.

Para okçuluk branşında Ay yıldızlı sporcumuz Sevgi Yorulmaz, makaralı yay açık sınıf bireysel kategorisi 2. turunda Singapur’dan Nur Syahidah Alim’i 140-136 mağlup ederek çeyrek final bileti aldı. Çeyrek final saat 06.21’de yapılmasının ardından Sevgi Yorulmaz, makaralı yay açık sınıf bireysel kategorisi çeyrek finalinde Rusya Paralimpik Komitesi’nden Stepanida Artakhinova’ya 139-129 mağlup oldu.

Para okçuluk branşında Ay yıldızlı sporcumuz Öznur Cüre, makaralı yay açık sınıf bireysel kategorisi 2. turunda Şili’den Mariana Varela Zuniga’ya 143-140 mağlup olarak Tokyo 2020 mücadelesini tamamladı.

Ariake Arena’da gerçekleştirilen T.S Basketbol müsabakası sonuçları;

Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, grubundaki 5. ve son maçında ev sahibi Japonya 67-55 mağlup oldu ve 2. yenilgisini alarak grubu 3. sırada bitirdi. Basketbolcularımız, çeyrek finalde 1 Eylül’de B grubunu 2. sırada bitirecek takımla karşılaşacak.

Tokyo Büyükşehir Spor Merkezinde gerçekleşen Masa Tenisi müsabaka sonuçları;

Para masa tenisi branşında Ay yıldızlı sporcumuz Abdullah Öztürk, C4 tekler finalinde Güney Kore’den Young Gun Kim’i 3-1 mağlup etti. Ülkemize Tokyo’daki ilk altın madalyasını kazandırmış oldu.

Tokyo Aquatıcs Centre’da gerçekleştirilen Yüzme müsabaka sonuçları ;

Para yüzme S5 sırtüstü finalinde, Ay yıldızlı sporcumuz Sevilay Öztürk, 43.48’lik derecesiyle 3. sırayı alarak bronz madalya elde etti ve ülkemize yüzmede tarihin ilk paralimpik madalyasını kazandırdı.
Para yüzme branşında Paralimpik Oyunları tarihiminizin ilk madalyasını kazanan 17 yaşındaki Ay yıldızlı sporcumuz Sevilay Öztürk, bronz madalyanın sahibi olurken aynı zamanda oyunlar tarihimizde madalya kazanan en genç sporcusu unvanının da sahibi oldu.
Aynı yarışta mücadele eden Ay yıldızlı sporcumuz Sümeyye Boyacı ise 43.94’lük derecesiyle Paralimpik Oyunlar 4’ncüsü oldu.

Ay yıldızlı yüzücümüz Beytullah Eroğlu, S5 50m sırtüstü elemelerinde 41.99’luk derecesiyle serisinde 6. sırayı aldı ve finalde yüzme şansı elde edemedi.

Ay yıldızlı yüzücümüz Elif İldem, S3 100m serbest stil elemelerinde 3:17.54’lük derecesiyle 8. sırayı alarak finale kalamadı.

Asaka Shootıng Range’de gerçekleştirilen Atıcılık müsabaka sonuçları ;

Para atıcılık branşında R2 10m havalı tüfek kategorisi elemelerinde Ay yıldızlı sporcularımızdan Çağla Baş 613 puanlık atışıyla 15., Suzan Çevik ise 612 puanlık atışıyla 17. sırayı alarak final bileti alamadı.

Para atıcılık branşında ay yıldızlı sporcumuz Savaş Üstün, R1 10m havalı tüfek kategorisinde elemelerde 599.4 puanlık atışıyla 19. sırayı aldı ve finale yükselemedi.

Para atıcılık branşında Ay yıldızlı sporcumuz Hakan Çevik, R4 karışık 10m havalı tüfek kategorisinde elemelerde 625.1 puanlık atışıyla 19. sırayı aldı ve finalde yarışmaya hak kazanamadı.



Tüm sporcularımızı mücadeleleri için kutluyoruz!

Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List