ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
Paralimpik Yüzme Dünya Serisi'nin 6. ayağında toplam 9 madalya!
3.6.2019 12:45:00
Yüzme Milli Takımımız, Dünya Serisi'nde 2 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 9 madalya kazandı.

İtalya'nın Lignano Sabbiadoro kentinde düzenlenen ve 31 ülkeden 260'tan fazla sporcunun mücadele ettiği Paralimpik Yüzme Dünya Serisi'nin 6. ayağında müsabakalar tamamlandı. 

Milli Takımımız yarışların son gününde kadınlar 50 m kelebek gençler finalinde Sümeyye Boyacı'nın 49.36'lık derecesiye altın, Sevilay Öztürk'ün 50.24'lik derecesiyle bronz madalyaya uzandı. Sümeyye Boyacı, yine aynı stilde büyükler kategorisinde ise 49.36'lık derecesiyle gümüş madalya elde etti. 

Erkekler 50 m kelebek gençler kategorisinde Koral Berkin Kutlu 49.17'lik derecesiyle gümüş, büyüklerde ise Beytullah Eroğlu, 38.15'lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu. 
 
Milli Takımımız yarışların ilk gününde 50 m sırtüstü gençler kategorisinde Sümeyye Boyacı'nın 46.82'lik derecesiyle altın, Sevilay Öztürk'ün 52.22'lik derecesiyle gümüş, yine aynı stilde büyükler kategorisinde Sümeyye Boyacı'nın 46.82'lik derecesiyle bronz, erkekler 50 m sırtüstünde Beytullah Eroğlu'nun 39.59'luk derecesiyle bronz madalya kazanmıştı.
 
Türkiye bu sonuçların ardından Paralimpik Yüzme Dünya Serisi'nin altıncı ayağını 2 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 9 madalyayla tamamladı. 
 
Serinin yedinci ayağı 6-9 Haziran tarihleri arasında Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılacak. 
















Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Dopingten Korunalım 2019
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List