ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Para Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
PARA ATLETİZM AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDAN 10 MADALYA İLE DÖNÜYORUZ
26.8.2018 18:02:00
Uluslararası Paralimpik Komite tarafından (IPC) Almanya'nın başkenti Berlin’de organize edilen Para Atletizm Avrupa Şampiyonası bugün itibarıyla sona erdi. Friedrich-Ludwig-Jahn Sportpark Stadı'nda düzenlenen şampiyonada çeşitli kategorilerde final atışları yapıldı. Ülkemizi temsil eden Atletizm Milli Takımımız organizasyonu 3 altın, 3 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalya ile tamamladı. 

Milli atletlerimizin şampiyonada elde ettikleri başarılar ise şöyle:

ZÜBEYDE SÜPÜRGECİ: 
Kadınlar T54 kategorisi 200 m - Altın madalya (30.96 derecesiyle şampiyona rekoru)
Kadınlar T54 kategorisi 100 m - Gümüş madalya 


HAMİDE KURT DOĞANGÜN:
 

Kadınlar T53 kategorisi 200 m - Altın madalya (31.59 derecesiyle şampiyona rekoru) 
Kadınlar T53 kategorisi 400 m - Altın madalya (57.76 derecesiyle şampiyona rekoru) 
Kadınlar T53/54 kategorisi 800 m - Bronz madalya 

ZEYNEP ACET: 
Kadınlar T53 kategorisi 200 m - Gümüş madalya 
Kadınlar T53 kategorisi 400 m - Gümüş madalya

MUSA DAVULCU: 
Erkekler F57 kategorisi Cirit Atma - Bronz madalya 

RABİA CİRİT: 
Kadınlar F41 kategorisi Gülle Atma - Bronz madalya 

TARIK TAHA BUYRUKOĞLU: 
Erkekler T64 kategorisi Yüksek Atlama - Bronz madalya 

Avrupa arenasında ülkemizi temsil eden Milli sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ederiz. 
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Para Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
Para Badminton
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List