ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
MİLLİ ATLETLERİMİZ İTALYA VE İSVİÇRE’DEN 20 MADALYA İLE DÖNÜYOR
29.5.2018 17:08:00
2018 Atletizm Grand Prix İtalyan Açık Şampiyonası

18-20 Mayıs tarihlerinde İtalya'nın Rieti şehrinde yapılan 2018 Atletizm Grand Prix İtalyan Açık Şampiyonası sona erdi. 25 ülkeden 180 sporcunun katıldığı turnuvada milli sporcularımız 3 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya ile yurda döndü.

Yapılan şampiyona ardından dereceye girerek madalya alan sporcularımız ve dereceleri şöyle:


GÖKHAN AKIN:
Erkekler yüksek atlamada 1.56’lık derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Erkekler uzun atlamada 5.34’lük derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

NURULLAH KART:

Erkekler 100 metrede 14.92’lik derecesiyle 1.olarak altın madalya kazandı.

ABDULLAH ILGAZ:

Erkekler yüksek atlamada 1.70’lik derecesiyle 3.olarak bronz madalya kazandı.

NUR AHMET AKAL:

Erkekler 400 metrede 54.45’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya,
Erkekler 200 metrede 24.21’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

TARIK TAHA BUYRUKOĞLU:
Erkekler yüksek atlamada 1.60'lık derecesiyle 1.olarak altın madalya kazandı. 


2018 Atletizm Grand Prix ParAthletics

25-27 Mayıs tarihlerinde, 39 ülkeden 300 sporcunun katıldığı İsviçre’nin Nottwil şehrinde düzenlenen 2018 Atletizm Grand Prix turnuvasında ise milli sporcularımız toplamda 9 altın, 7 gümüş olmak üzere toplamda 16 madalya kazandı.

Yapılan şampiyona ardından dereceye girerek madalya alan sporcularımız ve dereceleri şöyle:

HAMİDE DOĞANGÜN:
Kadınlar 100 metrede 16.82’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya,
Kadınlar 200 metrede 30.36’lık derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Kadınlar 400 metrede 56.42’lik derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Kadınlar 800 metrede 1.51’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı
.
ZÜBEYDE SÜPÜRGECİ:
Kadınlar 100 metrede 16.13’lük derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Kadınlar 200 metrede 28.92’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

RABİA CİRİT
:
Kadınlar gülle 5.77’lik derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Kadınlar disk atmada 15.57’lik derecesiyle 1.olarak altın madalya kazandı.

HAKAN AYYILDIZ:

Erkekler gülle atmada 7.54’lük derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Erkekler cirit atmada 25.46’lık derecesiyle 1.olarak altın madalya kazandı.

HAMZA DOĞAN
:
Erkekler gülle atmada 11.79’luk derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Erkekler cirit atmada 33.30’luk derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

GÖKHAN AKIN
:
Erkekler uzun atlamada 5.33’lük derecesiyle 1.olarak altın madalya,
Erkekler yüksek atlamada 1.58’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

MUSA DAVULCU:

Erkekler cirit atmada 29.39’luk derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.

ESRA GENÇ:

Kadınlar 100 metrede 14.42’lik derecesiyle 2.olarak gümüş madalya kazandı.


Düzenlenen şampiyonlar sonucunda millilerimiz her iki turnuvadan toplamda 22 madalya kazandı.

Sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


















Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List