ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
Başkan Uztürk, Yeni Atatürk Stadyumu'nu inceledi
13.5.2020 20:58:00
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Yaşayan Stadyum Projesi kapsamında Yeni Atatürk Stadyumu içerisinde yapılan spor salonlarında incelemelerde bulundu.

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta, Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Aka, Şube Müdürleri Özgür Aygün ve Keramettin Ekinci, Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Selim Özen ile birlikte Yaşayan Stadı gezerek, stadyumla ilgili gelinen aşamada neler yapıldığına dair bilgiler aldı.

Başkan Uztürk, ''Engelliler Haftası'nda verilecek en güzel hediyelerden biri. Federasyon olarak, Yaşayan Stadyumda engelleri kaldırdığı için Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Arif Özsoy ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Bedensel Engelliler İl Temsilcisi Selim Özen'de ”Engelli sporculara yaşayan stadın kapısını engelli sporculara açan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a ve tüm engelli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.'' diye konuştu. 

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftasının bu yıl koronavirüs nedeniyle aktif olarak kutlayamadıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, ''Engelliler Haftası'nda bizler de engelli bireylerimizi unutmadık. Yaşayan Stat Projesi kapsamında engelli vatandaşlarımızın salonlarımızı rahatça kullanabilmesi için çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparak tüm engelleri ortadan kaldırdık. Engelliler alanında ilimizde hizmet veren ve her fırsatta bu alandaki sorunlarla ilgilenerek iş birliği yapan, sorunların çözümüne katkıda bulunan başta Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarına, ayrıca engelliler alanında gündemi sürekli canlı tutmaya çalışan tüm medya mensuplarına teşekkür ediyorum. Engelli bireylerin topluma daha çok kazandırmak ve ilimizde engelliliği en aza indirmek amacıyla gelişmelere destek olan herkese teşekkür ediyorum.'' ifadelerini kullandı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun, video konferans üzerinden 81 İl Müdürüne seslendiği toplantıda Sakarya'daki tesislerden ve özellikle Yaşayan Stad Projesi'nden övgüyle söz ettiğini belirten Özsoy, ''Yaşayan Stat Kompleksi sloganıyla tüm Türkiye’ye örnek vizyon bir çalışma olarak gösterilen bu tesislerde, 120 metre uzunluğunda Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pisti ile 22 adet İhtisas Salonu, sosyal donatı alanları, açık tenis kortları, halı saha, yürüyüş parkuru ve piknik alanları da oluşturmayı planlıyoruz. Ayrıca Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüzü de buraya taşınacağız ve komplekse bir de Gençlik Merkezi yapmayı hedefliyoruz. Ülkemize örnek olacak şekilde yaptığımız Yaşayan Stadyumun ilimize her anlamda çok büyük katkısı olacak ve tüm vatandaşlarımızın kullanabileceği şekilde tesislerimiz açık olması için çalışmalar yapılıyor.'' dedi. 

Öte yandan Sakarya Ampute Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Panta, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a 54 numaralı Arif Özsoy yazılı forma hediye ederek, engellilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List