ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
Başkan Uztürk'ten yeni yıl mesajı
31.12.2019 10:01:00
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, yeni yıl dolasıyısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Uztürk, mesajında şu ifadelere yer verdi:
 

Engelli sporları adına başarılarla geçen 2019 yılını geride bırakıyoruz. 19 farklı branşta mücadele eden milli sporcularımız dünya şampiyonalarında 10 altın, 9 gümüş ve 10 bronz olmak üzere toplam 29 madalya, Avrupa şampiyonalarında 12 altın, 8 gümüş ve 10 bronz olmak üzere toplam 30 madalya, dünya kupalarında 2 altın, 3 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 13 madalya, Avrupa kupalarında 4 altın ve 2 bronz olmak üzere toplam 6 madalya, uluslararası turnuvalarda 76 altın, 62 gümüş ve 49,5 bronz olmak üzere toplam 187,5 madalya kazandı. Bu madalya sayısı genel toplamda 104 altın, 82 gümüş ve 79,5 bronz olmak 265,5 madalya demek. Bu sayı 2018 yılında 250.5 madalyaydı. Görüyoruz ki sporcularımızın başarıları her yıl artarak devam ediyor. Bu durum tabii ki bizleri de fazlasıyla gururlandırıyor.

Önümüzdeki yılın 2020 Paralimpik Oyunları yılı olması dolayısıyla da federasyonumuz açısından önemi çok büyük. Şu ana kadar 29 sporcumuz atıcılık, okçuluk, atletizm, masa tenisi, yüzme ve tekerlekli sandalye basketbol branşlarında kota almış durumda. Yani Tokyo’da düzenlenecek oyunlara katılmaya hak kazanmış durumda. Ancak bu süreç devam ediyor. Bu sayının 50 civarında olacağını tahmin ediyoruz. Zaten 2016 yılında da Rio Paralimpik Oyunları'na 49 sporcuyla katılmıştık. 2020 yılındaki en büyük hedefimiz hem kota sayısını artırmak hem de katılacağımız Tokyo’da madalya sayısını artırabilmek. Dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan Paralimpik Oyunları’nda sporcularımızın şanlı bayrağımızı dalgalandırarak İstiklal Marşımızı okutacağına, oyunlardan madalya ile döneceklerine ve ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceklerine inancımız tam. 2020’de bunlar için mücadele edeceğiz.

Bu zorlu süreçte bizlere her türlü desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, sesimizi ve başarılarımızı kamuoyuna aktaran başta TRT ile Anadolu Ajansı olmak üzere tüm yazılı-görsel medya organlarına ve tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum.

2020 yılının uluslararası arenada tüm kulüp temsilcilerimiz ve milli takımlarımızın başarılarına yenilerini ekleyeceği, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda sporcularımızın ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceği, ülkemiz, milletimiz ve camiamız için hayırlı olacağı bir yıl temenni eder, sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yıl dilerim.

Saygılarımla,

Arif Ümit Uztürk
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı 
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List