ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
67. Gillette-Milliyet Yılın Paralimpik - Engelli Sporcusu/Takımı ödülünü Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı kazandı
30.9.2021 10:14:00
Yılın Paralimpik - Engelli Sporcusu/Takımı: Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan ve Gillette-Milliyet ortaklığında 6. kez düzenlenen “67. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni muhteşem bir geceyle Volkswagen Arena’da yapıldı.


67. Gillette-Milliyet Yılın Paralimpik - Engelli Sporcusu/Takımı ödülünü Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı kazandı. Ödülü milli takımımıza Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu takdim etti. Ödül sonrası bir açıklama yapan Hidayet Türkoğlu şunları söyledi; 'Demirören ailesine bu gece için teşekkür ediyoruz. Hem olimpik hem paralimpik anlamda bizi sporcularımız mutlu etti. Gençlerin de bu sürece dahil olması bizi mutlu ediyor.

Ödül Törenin de ;

TS Basketbol A Milli Takımı Takım Kaptanı Özgür Gürbulak
“ Biz bu ödülü üçüncü kez takım olarak alıyoruz. Türkiye’de evinden çıkamayan engelli çocuklar ve onların aileleri için onlara farkındalık yaratmak için ve bütün paralimpik sporcular adına bu ödülü aldık. Hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah bu ödülleri almaya devam edeceğiz.”

TS Basketbol A Milli Takımı Baş Antrenörü Ahmet Akın

“ Öncelikle bu ailenin bir parçası olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Burada olmak inanılmaz keyifli, engelli sporların gelişimine baktığımız zaman dünyada İkinci Dünya Savaşı ile başlarken bizde 90’lı yıllarda Engelli Sporları başladı. O noktadan bu noktaya geldiğimizde engelli bireylerin sporla sosyalleştiklerini, hayatlarını nasıl kurguladıklarını ve nasıl üretken bireyler olduklarını görüyoruz.
Spor Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum her noktada bizim önümüzü açıyorlar. Burada Federasyonumuza inanılmaz teşekkür ediyorum. Kaynaklarını çok güzel bize aktarıyorlar. Engelli bireylerimiz için Sponsorlara ihtiyacımız var. Engelli sporların gelişimi noktasında, Her ne kadar Devletimiz bizim yanımızda olsa da bu aile içinde sponsorları da bekliyoruz. Bize inansınlar Bize güvensinler bir engelli bireye dokunduklarında gelişimlerini görecekler.İnşallah seneye de burada olacağız.”

TS Basketbol A Milli Takımı Psikoloğu Erkoç Koray Doğan;

“Takımın koçu olmak takımın bir parçası olmak bu yönde hem spor Bakanlığımızın hem Spor Genel Müdürlüğümüzün öncülüğünde Türk sporunun yayılması tüm paydaşlar tarafından desteklenmesi çok önemli. Ben tekrar bu takım içerisinde yer aldığım çok gurur duyuyorum. Bu imkanları tanıdıkları için hem Bakanlığımıza hem Federasyonumuza Milli Takım Antrenörümüze en önemlisi de sporcularımıza teşekkür ederim. Bu inanılmaz tecrübedir ve paralimpik oyunlarda, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında umarım tekrar bu gururu bu ülkeye yaşatırız.”

Diye konuşmalarında belirttiler.

Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List