ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
2021 Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası heyecanı Türkiye'de yaşanacak
24.1.2020 12:05:00
2021 Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası heyecanı Türkiye'de yaşanacak. 

Türkiye'nin ev sahipliğinde ilk kez Antalya'da düzenlenecek olan 2021 Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası'nın protokolü imzalandı. 

Ankara Green Park Hotel'de gerçekleştirilen protokolde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, Avrupa ParaVolley Federasyonu Başkanı Branko Mihorko, TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya, TBESF İdari Asbaşkanı İrfan Çelik, TBESF Yönetim Kurulu Üyesi ve Oturarak Voleybol Asbaşkanı Av. Oğuz Çerik, Oturarak Voleybol Milli Takımları Başantrenörü Yusuf Kenan Kök ve TBESF Fizyoterapisti Ebru Ceylan yer aldı. 

Şampiyonaya Türkiye'nin ev sahipliği yapmasından dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getiren Başkan Uztürk, ''Oturarak voleybol branşı ülkemizde son beş yıldır olağanüstü bir ivme kazandı. Erkek Milli Takımımızın yanında artık Kadın Milli Takımımız da çalışmalarına başladı. Federasyon olarak ampute futbol, badminton ve atıcılık gibi branşlarda uluslararası şampiyonalar düzenledik. İnanıyorum ki 2021 yılında ülkemizde ilk kez yapılacak Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası'nda da güzel bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda başta Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Avrupa ParaVolley Federasyonu Başkanı Branko Mihorko olmak üzere tüm temsilcilere bu önemli şampiyonanın ev sahipliğini Türkiye'ye teslim etmelerinden dolayı teşekkür ederiz.'' dedi. 

Aynı zamanda protokolde engelli vatandaşların spora teşvik edilmesi için çağrıda bulunan Başkan Uztürk, ''Federasyon olarak 22 spor dalında faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bu branşlardan bir tanesi de oturarak voleybol. Erkek voleybol takımımızın yanında kadın takımımız da yeni kuruldu ve ilk kampını Aksaray'da gerçekleştirdi. Her geçen dönem sporcu sayımızı artırmak ve gelişmek için çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda minimal engelli eski sporcularımız veya evde aktivite içinde bulunmayan engelli vatandaşlarımızı da federasyonumuz bünyesinde faaliyet gösteren spor branşlarından birisinde spor yapmaya davet ediyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Avrupa ParaVolley Federasyonu Başkanı Branko Mihorko ise "Avrupa Şampiyonası'nın ilk kez Türkiye'de düzenlenecek olmasından dolayı mutluyuz. İş birliği içinde güzel bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'na verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim" diye konuştu. 

1-10 Mayıs 2021 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan Oturarak Voleybol Avrupa Şampiyonası’na kadın ve erkeklerde 12'şer olmak üzere toplam 24 ülke katılacak.

Erkeklerde Türkiye'nin yanı sıra Bosna Hersek, Almanya, Hırvatistan, Ukrayna, Hollanda, Letonya, Rusya, Sırbistan yer alacak. Kadınlarda ise Türkiye, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Almanya, Slovenya, Hırvatistan, Finlandiya, Macaristan mücadele edecek. Kalan üç takım ise, 2020 Temmuz ayında yapılacak eleme grubu sonrası belirlenecek.
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List