26’sı erkek 7’si kadın toplam 33 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen kupada yarışlar koşu, atlama ve atma kategorilerinde yapıldı.
Dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı (TBESF) Arif Ümit Uztürk, TBESF Yönetim Kurulu Üyesi Aleattin Toker ile Bursa Osmangazi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fedai Din takdim etti.
Kadınlar
100 m koşu
T53/54 kategorisi
1- Zübeyde Süpürgeci 17.35
2- Zeynep Acet 17.64
3- Nurşah Usta 19.07
T45/46/47 kategorisi
1- Dilba Tanrıkulu 13.48
200 m koşu
T45/46/47kategorisi
1- Dilba Tanrıkulu 28.19
400 m koşu
T53/54 kategorisi
1- Hamide Doğangün 1.01.18
2- Zübeyde Süpürgeci 1.05.31
3- Zeynep Acet 1.11.93
Uzun atlama
T45/46/47 kategorisi
1- Dilba Tanrıkulu 4.50
Gülle atma
F41 kategorisi
1- Rabia Cirit 6.33
Erkekler
100 m koşu
T38 kategorisi
1- Enes Şahin 12.71
2- Mehmet Atalay 14.15
3- Onur Öztürk 14.41
T44/63 kategorisi
1- Enes Tanrıkulu 14.22
2- Nurullah Kart 14.89
3- Barış Telli 16.40
T52/53 kategorisi
1- Birol Kamar 17.35
2- Ramazan Çuğlan 17.64
3- Umut Çabuk 18.87
T45/46/47 kategorisi
1- Kerim Elyaz 12.24
400 m koşu
T52/53 kategorisi
1- Birol Kamar 1.06.13
2- Umut Çabuk 1.08.91
3- Ramazan Çuğlan 1.15.38
T38/46/47 kategorisi
1- Nur Ahmet Akal 55.73
2- Veysel Acar 59.57
3- Tahir Erdemir 1.02.56
800 m koşu
T53/54 kategorisi
1- Umut Çabuk 2.23.29
1500 m koşu
T52 kategorisi
1-Ramazan Çuğlan 5.43.93
T46/47 kategorisi
1- Tahir Erdemir 4.46.41
Uzun atlama
T38 kategorisi
1- Enes Şahin 4.85
2- Mehmet Atalay 4.73
3- Onur Öztürk 4.20
T46/47 kategorisi
1- Kerim Elyaz 5.71
2- Gökhan Akın 5.07
Yüksek atlama
T44/64 kategorisi
1- Tarık Taha Buyrukoğlu 1.74
2- Enes Tanrıkulu 1.50
2- Mahir Ateş 1.45
T63 kategorisi
1- Barış Telli 1.50
T46 kategorisi
1- Gökhan Akın 1.50
T47 kategorisi
1- Abdullah Ilgaz 1.71
Disk atma
F55 kategorisi
1- Fatih Batı 16.53
Gülle atma
F55 kategorisi
1- Fatih Batı 8.44
2- Kubilay Şahin 7.64
F41 kategorisi
1- Ahmet Hazım Aydınoğlu 7.71
F46 kategorisi
Hamza Doğan 12.79
4×100 karışık bayrak yarışı
1- Mehmet Tunç-Dilba Tanrıkulu-Enes Şahin-Zübeyde Süpürgeci 54.45
2- Abdullah Ilgaz-Gökhan Akın-Nurullah Kart-Zeynep Acet 58.22
3- Enes Tanrıkulu-Barış Telli-Nurşah Usta- Nur Ahmet Akal 58.80
Kadınlar kategorisi tüm sonuçlar için tıklayınız.
Erkekler kategorisi tüm sonuçlar için tıklayınız.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan ERKOÇ, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Ankara Şubesinin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.
Federasyon Başkanımız iftar yemeğinde Hakem ve gözlemcilerin Futbolun değişmez bir parçası olduğunu, büyük bir özveriyle çalıştıklarını dile getirdi. Ampute Futbol Hakem ve gözlemcilerine ligleri sorunsuz bitirdikleri için teşekkürlerini iletti.
İftar yemeğine ayrıca, Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet ALANKA, Ampute Futbol Milli Takım Baş Antrenörümüz İsmail TEMİZ, Duayen hocalarımızdan Sayın Talat TOKAT, Metin TOKAT, MHK Eski Üyelerimiz Sayın Murat ILGAZ, Sayın Ali KUNAK, Sayın Sürhat MÜNİROĞLU,Eski Süper Lig hakemlerimizden Sayın Serdar ÇAKMAN, Süper Lig Gözlemcilerimizden Sayın Ali ULUYOL, Süper Lig Yardımcı Hakemleriz Sayın Anıl USTA, Sayın Mustafa SÖNMEZ, Sayın Serkan ÇİMEN, Sayın Serkan OLGUNCAN,A klasman Gözlemcimiz Sayın Cengiz AKYÜZ katılım sağladı.
Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi ve 2. Ligi oynanan maçların ardından sona erdi.
Süper Lig’de Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü oyuncusu “Yussıf Yahaya” attığı 46 golle gol kralı olurken, 2.Lig ekiplerinden Bağcılar Engelliler Spor Kulübü oyuncusu “Alberto Epomba Fiengo Adelino” ise attığı 27 golle gol kralı oldu. Her iki sporcumuzu da tebrik ederiz.
2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;