ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Duyurular
Para Atletizm Türkiye Şampiyonası reglemanı güncellendi
5.4.2022 13:54:00
Federasyonumuzun 2022 yılı faaliyet programı gereği Para Atletizm Büyükler Türkiye Şampiyonası 15-17 Nisan 2022 tarihleri arasında Mersin Nevin Yanıt Atletizm Kompleksinde yapılacaktır.
12 Nisan 2022 Tarihi 16.00’a kadar onaylı listelerin federasyonumuz (0312)311-68-52 numaralı faxına ve tbesfsebiha@gmail.com adresine gönderilmesi kafile listelerinin asıllarının ise teknik toplantıda federasyon temsilcisi verilmesi gerekmektedir.

musa_55ts_@hotmail.com-abdullahsari555@gmail.com adreslerine gönderilmesi gerekmektedir. Yarışma programı teknik toplantıda ilan edilecektir.

Organizasyon için ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İl Müdürlükleri’ne verilen talimat doğrultusunda; katılımcıların belirtilen formları bağlı bulundukları İl Müdürlükleri’ne onaylatmaları gerekmektedir. (Formlara ulaşmak için tıklayınız.)

GENEL KONULAR

1. Yarışmalar IPC yarışma kuralları ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yarışma talimatına uygun olarak düzenlenecektir.

2. Yarışmaların teknik toplantısı, teknik delege başkanlığında 15 Nisan 2022 tarihinde saat:16.00 da NEVİN YANIT ATLETİZM KOMLEKSİ TOPLANTI SALON’ unda yapılacaktır.

3. Yarışmalara 2007 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcular katılabilecektir.

Sporcular yarışmalara 2021-2022 yılı vizeli lisansları ile katılacaklardır. Kulüp ya da ferdi lisansını ibraz edemeyen sporcular yarışmaya alınmayacaktır. Lisansını ibraz edemeyen hiçbir sporcunun protestolu yarışmasına izin verilmeyecektir.
5. Bir sporcu en fazla üç (3) branşta yarışabilecektir.

6. Kayıtlı olduğu branşa katılmayan sporcu, kayıtlı olduğu sonraki branşlarda yarışma hakkını kaybeder. Ancak, geçerli sebeplerle (doktor raporu, vs.) yarışa katılamamış sporcuların durumu hakkında kararı teknik delege verecektir.

7. Türkiye Şampiyonası ve uluslararası yarışmalarda sınıflandırma programına dahil olan sporcuların haricinde, ilk kez yarışmaya katılacak sporcuların sınıflandırmaya girmesi zorunludur.

8. Sporcu kendi sınıflandırmasının dışında başka bir sınıflandırma ile yarıştığı takdirde diskalifiye olacak ve harcırah alamayacaktır.

9. Sporcular Milli Takım Forması ile yarışmaya katılamayacak, Para Atletizm yarışmasına uygun spor kıyafetleri olmayan sporcular yarışmalara alınmayacaktır.

10. Yarışma aynı zamanda Milli Takım seçmesi statüsünde olup, branşlarında katılım barajını geçen sporcular içinden teknik kurulun değerlendirilmesi ile milli takım kadrosuna çağırılacaktır.

11. Yarışmalara katılacak sporcu, temsilci (idareci), refakatçi ve antrenörlerin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları tasdikli kafile listelerini 12 Nisan 2022 tarihine kadar Federasyonumuz 0312 311 68 52 nolu faks numarası ile tbesfsebiha@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Kafile listelerinin asıllarını teknik toplantıda Federasyon mutemedine vermeleri gerekmektedir. Her Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tek kafile listesi düzenleyecek, silinti, kazıntı ve isim ilavesi yapılmış listeler kabul edilmeyecektir

12. Şampiyonaya son başvuru tarihi 12 Nisan 2022 olup, kayıt formu katılımcılar tarafından doldurulup 16.00’ a kadar musa_55ts_@hotmail.com ve abdullahsari555@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

13. Yarışma esnasındaki tüm güvenlik ve sağlık hizmetleri Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.

14. Yarışmaların kayıtları, yukarıda belirtilen tarih ve saate kadar federasyon sitesinde yayınlanan formun doldurulup gönderilmesiyle yapılacaktır. Kayıt formu eksiksiz, büyük harflerle ve Excel formatında doldurulmalıdır. Teknik Toplantı’da kayıtların teyit edilmesi gerekmektedir. Teknik Toplantı’da teyit edilmeyen kayıtlar iptal edilecektir. Bu nedenle Teknik Toplantıya katılmak zorunludur. Teknik Toplantı sırasında yeni kayıt yapılmayacak, varsa, gönderilmiş olan liste üzerinde zorunlu değişiklikler işlenecektir.
15. Yeni sporcuların kayıt formunda belirtilmesi gerekmektedir en son bildirim tarihi 12 Nisan 2022

16. Sınıflandırma saati 15 Nisan 2022 tarihinde 10:00’da Nevin Yanıt Atletizm Sahasında yapılacaktır.

Kafile de yer alan kişilerin en az 2 doz aşı olduklarına dair aşı kartlarını beyan edecektir.
Kafile de 2 doz aşısı bulunmayanların 48 saat öncesinden yaptırmış oldukları (PCR) Covid-19 test sonuç belgelerini ilgililere teslim edecektir.(Kulüpler testlerini kendi imkanları ile yaptıracaktır.)
İndirilebilir Dosyalar
1
Dosya
İndir
2
Dosya
İndir
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List