ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Branşlar - Yüzme
Yüzme Milli Takımımız, 2020'ye 60 madalyayla başladı
Yüzme Milli Takımımız, 2020'ye 60 madalyayla başladı. 

Belarus’un başkenti Minsk’te düzenlenen Uluslararası Paralimpik Yüzme Turnuvası'nda yarışlar tamamlandı.

Milli Takımımız 18 altın, 23 gümüş ve 19 bronz olmak üzere kazandığı toplam 60 madalya ile 2020’ye iyi bir başlangıç yaptı.

Organizasyonda madalya elde eden milli sporcularımız ve kategorileri ise şöyle:

Kadınlar
50 m kelebek
S5 kategorisi: Sevilay Öztürk (altın), Emine Avcu (bronz)

100 m serbest 
S8 kategorisi: Melda Kolayca (gümüş)

200 m karışık 
SM5 kategorisi: Emine Avcu (gümüş), Özge Üstün (bronz)

50 m serbest 
S8 kategorisi: Melda Kolayca (gümüş)
S6 kategorisi: Özlem Kaya (gümüş)

100 m kurbağalama
S8 kategorisi: Melday Kolayca (bronz)
SB4 kategorisi: Emine Avcu (gümüş), Özge Üstün (bronz)

Erkekler

50 m kelebek
S
5 kategorisi: Beytullah Eroğlu (gümüş), Koral Berkin Kutlu (bronz)
S6 kategorisi: Mustafa Şar (gümüş)
S7 kategorisi: Murat Köle (altın), Muhammet Keskin (gümüş)

100 m serbest
S3 kategorisi:
Mehmet Bakır Eğilmez (altın), Beytullah Akyıldız (gümüş), Caner Aşkın (bronz)
S4 kategorisi: Hamit Demir (altın), Yusuf Oğur (gümüş), Serhat Polat (bronz)
S5 kategorisi: Koral Berkin Kutlu (altın), Beytullah Eroğlu (gümüş), Bülent Oturakçı (bronz)
S6 kategorisi: Uğur Şenel (altın)
S7 kategorisi: Muhammet Keskin (altın)
S8 kategorisi: Ramazan Güven (altın), Rahmi Ersoy (gümüş), Ömer Faruk Ulu (bronz)
S10 kategorisi: Uğurcan Özer (gümüş)

100 m sırtüstü 

S7 kategorisi: Muhammet Keskin (altın)

200 m karışık 

S7 kategorisi: Murat Köle (altın), Muhammet Keskin (bronz)

50 m serbest
S10 kategorisi: Uğurcan Özer (bronz)
S8 kategorisi: Rahmi Ersoy (gümüş), Ramazan Güven (bronz)
S7 kategorisi: Muhammet Keskin (altın), Murat Köle (gümüş)
S6 kategorisi: Uğur Şenel (altın)
S5 kategorisi: Koral Berkin Kutlu (gümüş), Beytullah Eroğlu(bronz)
S4 kategorisi: Hamit Demir (altın), Yusuf Oğur (gümüş), Serhat Polat (bronz)
S3 kategorisi: Mehmet Bakır Eğilmez (altın), Beytullah Akyıldız (gümüş), Caner Aşkın (bronz)

100 m kurbağalama
SB9 kategorisi:
Uğurcan Özer (altın)

50 m sırtüstü
S5 kategorisi: Beytullah Eroğlu (gümüş), Koral Berkin Kutlu (bronz)
S4 kategorisi: Hamit Demir (altın), Yusuf Oğur (gümüş), Serhat Polat (bronz)
S3 kategorisi: Mehmet Bakır Eğilmez (altın), Beytullah Akyıldız (gümüş), Caner Aşkın (bronz)

400 m serbest
S10 kategorisi: Uğurcan Özer (gümüş)

200 m serbest
S4 kategorisi:
Hamit Demir (altın), Yusuf Oğur (gümüş), Serhat Polat (bronz)

Belarus Uluslararası Paralimpik Yüzme Turnuvası'nda yarışlar tüm engel kategorilerinde (S) karışık olarak düzenlenmiş olup, madalyalar en az üç sporcu olması şartıyla kendi s gruplarında yapılan sıralama sonrası verilmiştir. 

ANTRENÖRLER
KURULLARIMIZ
Yönergeler ve Bilgi Formları
2014 Yüzme Türkiye Şampiyonası Sonuçları
Yüzme
Yüzme Foto Galeriler
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List