ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Para Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Branşlar - Boccia
Petkim, Boccia Milli Takımımızın Resmi Sponsoru Oldu
Boccia Milli Takımımız ile Petkim arasında resmi sponsorluk anlaşması imzalandı. 

50´yi aşan petrokimyasal ürün yelpazesiyle bugün sanayimizin vazgeçilmez bir hammadde üreticisi olan SOCAR Türkiye’nin iştiraki Petkim, 2020 yılı sonuna kadar Boccia Milli Takımımızın resmi sponsoru oldu. 

İzmir Swissotel'de gerçekleştirilen imza töreni, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, TBESF Genel Sekreteri Erhan Durukan, Boccia Branş Asbaşkanı Selim Özen, Boccia Milli Takım Antrenörü Şebnem Sezer, Boccia Milli Takım sporcuları Mustafa Çetin, Ersoy Turp ve Öner Bozbıyık'ın katılımıyla gerçekleşti. 

2020'DE OLİMPİYAT HEDEFİ

Petkim’in sadece Türkiye ekonomisine değil sosyal sorumluluk bilinci ile topluma da değer kattığını söyleyen Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, "Petkim olarak yıllardır eğitim, çevre, spor, kültür ve sanat alanları gibi farklı konularda birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik ancak Boccia'nın bizim için çok özel bir anlamı ve değeri var. Ağır engelli bireylerin toplumda sosyal hayata entegre olması, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergelerinden biri. Biz de Türkiye'de bu amaca katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz.

Boccia Milli Takımımızın resmi sponsoru olmaktan gurur duyduklarını belirten Mammadov, sözlerine şöyle devam etti: Federasyonumuzla gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında, milli takımımız geçen sene İtalya'da Boccia Bölgesel Açık Turnuvası'na katıldı. Bu turnuvadan bronz madalyayla dönen millilerimiz, Türkiye'de Boccia tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş oldu. Ancak bizim hedefimiz çok daha büyük. Amacımız, Milli takımımızın 2020'de Tokyo'da gerçekleştirilecek Paralimpik Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil etmesi. Milli sporcularımızın motivasyonu ve azmiyle bunu başaracaklarına olan inancım sonsuz. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Boccia Milli Takımımız ile birlikte bu gururu yaşamak bizim için çok değerli ve anlamlı. Her zaman onların yanında olacağız ve hep birlikte yeni başarılara imza atacağız."

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov tarafından günün anısına karşılıklı teşekkür plaketi sunuldu.

Kurullarımız
Antrenörlerimiz
Yönergeler ve Bilgi Formları
Boccia Foto Galeriler
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
Para Badminton
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List