Milli atletlerimizin Avrupa Şampiyonası’ndaki yarış takvimi şöyle:
20-26 Ağustos Para Atletizm Avrupa Şampiyonası
Berlin/ALMANYA
20 Ağustos Pazartesi
TSİ 18:35 / Hakan Ayyıldız – Erkekler F41 kategorisi Gülle Atma Final
21 Ağustos Salı
TSİ 20:08 / Zübeyde Süpürgeci – T54 kategorisi kadınlar 200 m Final
TSİ 12.26 / Kerim Elyaz – Erkekler 100m eleme yarışları
Final TSİ 19.13
22 Ağustos Çarşamba
TSİ 19:32 / Hamza Doğan – Erkekler F46 kategorisi Gülle Atma Final
TSİ 20:53 / Hamide Doğangün – Kadınlar T54 kategorisi 1500m Final
23 Ağustos Perşembe
TSİ 11:00 / Musa Davulcu – Erkekler F57 kategorisi Cirit Atma Final
TSİ 11:22 / Nur Ahmet Akal – Erkekler T47 kategorisi 200 m Yarı Final
TSİ 11:57 / Gökhan Akın ve Abdullah Ilgaz Erkekler – T47 kategorisi Yüksek Atlama Final
TSİ 20.03 /Tarık Taha Buyrukoğlu – Erkekler T64 kategorisi Yüksek Atlama Final
TSİ 20:05 / Nurşah Usta, Zeynep Acet, Hamide Kurt – T53 kategorisi Kadınlar 400 m Final
TSİ 20:11 / Nur Ahmet Akal – Erkekler T47 kategorisi 200m Final
TSİ 20:38 / Zübeyde Süpürgeci – Kadınlar T54 kategorisi 400 m Final
24 Ağustos Cuma
TSİ 12:05 / Esra Genç – Kadınlar T47 kategorisi Uzun atlama Final
TSİ 19:09 / Esra Genç – Kadınlar T47 kategorisi 100 m Final
TSİ 20:13 / Nur Ahmet Akal – Erkekler T47 kategorisi 400 m Final
TSİ 20:22 / Hamza Doğan – Erkekler F46 kategorisi Cirit Atma Final
25 Ağustos Cumartesi
TSİ 16:35 / Zübeyde Süpürgeci – Kadınlar T54 kategorisi 100m Final
26 Ağustos Pazar
TSİ 15:28 / Hakan Ayyıldız – Erkekler F41 kategorisi Cirit Atma Final
TSİ 15:30 / Rabia Cirit – Kadınlar F41 kategorisi Disk Atma Final
TSİ 16:16 / Nurullah Kart – Erkekler T63 kategorisi 100m Final
TSİ 16:22 / Hamide Doğangün ve Zübeyde Süpürgeci – Kadınlar T54 kategorisi 800m Final
TSİ 17:29 / Kerim Elyaz – Erkekler T47 kategorisi Uzun Atlama Final
TSİ 18:09 Nurşah Usta, Hamide Kurt, Zeynep Acet – Kadınlar T53 kategorisi 100m Final
Milli sporcularımıza başarılar dileriz.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan ERKOÇ, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Ankara Şubesinin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.
Federasyon Başkanımız iftar yemeğinde Hakem ve gözlemcilerin Futbolun değişmez bir parçası olduğunu, büyük bir özveriyle çalıştıklarını dile getirdi. Ampute Futbol Hakem ve gözlemcilerine ligleri sorunsuz bitirdikleri için teşekkürlerini iletti.
İftar yemeğine ayrıca, Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet ALANKA, Ampute Futbol Milli Takım Baş Antrenörümüz İsmail TEMİZ, Duayen hocalarımızdan Sayın Talat TOKAT, Metin TOKAT, MHK Eski Üyelerimiz Sayın Murat ILGAZ, Sayın Ali KUNAK, Sayın Sürhat MÜNİROĞLU,Eski Süper Lig hakemlerimizden Sayın Serdar ÇAKMAN, Süper Lig Gözlemcilerimizden Sayın Ali ULUYOL, Süper Lig Yardımcı Hakemleriz Sayın Anıl USTA, Sayın Mustafa SÖNMEZ, Sayın Serkan ÇİMEN, Sayın Serkan OLGUNCAN,A klasman Gözlemcimiz Sayın Cengiz AKYÜZ katılım sağladı.
Bitexen Ampute Futbol Süper Ligi ve 2. Ligi oynanan maçların ardından sona erdi.
Süper Lig’de Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü oyuncusu “Yussıf Yahaya” attığı 46 golle gol kralı olurken, 2.Lig ekiplerinden Bağcılar Engelliler Spor Kulübü oyuncusu “Alberto Epomba Fiengo Adelino” ise attığı 27 golle gol kralı oldu. Her iki sporcumuzu da tebrik ederiz.
2023-2024 Sezonu Bitexen Ampute Futbol Ligleri güncel kart çizelgesi aşağıdadır;