ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Branşlar - TS Basketbol
Milli takımın başarısına inanıyoruz
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş :"Milli takımın başarısına inanıyoruz"
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 5-15 Eylül'de Adana'da gerçekleştirilecek 23 Yaşaltı Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın en centilmen, en başarılı takım olacağına inandığını söyledi.

Coş, Türk Milli Takımı'nı kabulünde yaptığı konuşmada, sporcu ve teknik heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür tti. Vali Coş, "İnşallah Türk Mili Takımı bu şampiyonada en centilmen, en başarılı takım olacaktır, buna inanıyoruz. Sadece sportif başarılarıyla değil aynı zamanda centilmenlik ve sportmenlik konusunda da büyük Atatürk'ün, 'Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim' sözünü kendisine ilke edinen bu değerli arkadaşlarım örnek bir takım olarak hocalarının nezaretinde kendilerinden milletimizin beklediği başarıyı en iyi şekilde ortaya koyacaklarına inanıyorum" dedi.

Takımın şampiyonada üstün başarı göstereceğine inandığını dile getiren Coş, "Böylesi bir organizasyonun ülkemizde, Adana'da yapılması bizim için çok önemli. Tüm Türkiye, engelli vatandaşlarımıza ülkemizin sağladığı özelikle son zamanlarla her alanda yaygınlaşan yaşam kolaylıkları hakkında bilgi edinme imkanı, Türkiye'yi daha iyi tanıma imkanı elde edecek. Bu, aynı zamanda katılan ülkeler arasında dostluk ve sportif ilişkilerin gelişmesine de katkı sağlayacak" diye konuştu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Asbaşkanı Ali Duran Karakaya ise şampiyonaya 12 ülke katılacağını belirterek, şampiyonanın dünyanın gözde organizasyonları arasında yer aldığını söyledi. Karakaya, şampiyonanın kentin tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını da kaydetti. Mili takım Anrenörü Can Aksu ise daha önce de Adana'da şampiyonaya katıldıklarını ve final oynadıklarını hatırlatarak, "Bizim için Adana çok farklı bir yer. Bana göre Avrupa'nın da tekerlekli sandalye basketbolun da başkenti diye düşünüyorum. Dünya şampiyonasında final oynamayı hedefliyoruz" dedi. Konuşmaların ardından sporcular Vali Coş'a çiçek verdi. Ziyarette Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi de hazır bulundu.
Fikstur İçin Tıklayın
TS Basketbol Takımları
Kart Çizelgesi İçin Tıklayın
Kurullarımız
Hakem ve Teknik Komiser Atamaları
Yönergeler ve Bilgi Formları
Antrenörlerimiz
TS Basketbol
TS Basketbol Hakkında
TS Basketbol Foto Galeriler
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List