ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Branşlar - Atletizm
Milli atletlerimiz, İtalya'da ikinci günde 7 madalya kazandı
Atletizm Milli Takımımız, 2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix'sinin 3. Serisi ikinci gününde 7 madalya kazandı.

İtalya'nın Venedik kentinde bulunan Jesolo bölgesinde organize edilen 2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix'si üçüncü serisinde ikinci gün müsabakaları tamamlandı. 

T53 kategorisi kadınlar 100 metre finalinde birlikte mücadele eden milli sporcularımızdan Hamide Doğangün 17.62'lik derecesiyle birinci olarak altın madalya, Zeynep Acet ise 19.10'luk derecesiyle ikinci olarak gümüş madalya elde etti. 

Zübeyde Süpürgeci, T54 kategorisi kadınlar 100 metre finalini 18.15'lik derecesiyle birinci oldu ve altın madalyaya ulaştı. 

Abdullah Ilgaz, T47 kategorisi erkekler 100 metre finalinde 12.18'lik derecesiyle birinci sırada yer aldı ve altın madalya elde etti. 
 
Rabia Cirit, F41 kategorisi kadınlar gülle atma finalinde 8.14 metrelik atışıyla gümüş madalyaya uzandı. Rabia, bu derecesiyle 7.90 ile Hırvatistan'dan Ana Gradecak'a ait Avrupa rekorunu kırarken, kendisine ait 7.45'lik Türkiye rekorunu da yeniledi. 

F41 kategorisi erkekler cirit atma finalinde ise 18 yaşındaki milli atletlerimiz birlikte kürsüye çıktı. Ömer Faruk İlkin, 33.87 metrelik atışıyla altın, Gürkan Uncuoğlu ise 30.01 metrelik atışıyla gümüş madalyanın sahibi oldu. 
 
Millilerimiz böylece ikinci gün yarışlarını, 4 altın ve 3 gümüş olmak üzere 7 madalyayla bitirdi. 33 ülkeden 275 atletin, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na puan kazanmak için yarıştığı üçüncü seride müsabakalar yarın sona erecek. 
Antrenörlerimiz
Kurullarımız
Yönergeler
2014 Atletizm Türkiye Şampiyonası Sonuçları
Atletizm Foto Galeriler
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Genel Mevzuat
Stratejik Plan
Vizyon&Misyon
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List