ANA SAYFA
KURUMSAL
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
TS Basketbol
Atıcılık
Bilek Güreşi
Okçuluk
Yüzme
Yelken
TS Tenis
Badminton
Atletizm
Oturarak Voleybol
Masa Tenisi
Halter
Boccia
Kayak
TS Dans
TS Curling
TS Eskrim
HABERLER
DUYURULAR
BASINDA BİZ
Yazılı Basın
Dijital Basın
Radyo Programları
TV Programları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
İLETİŞİM
Branşlar - TS Basketbol
Çalışkan: Şampiyona Adana'ya çok şeyler katacak
Çalışkan: Şampiyona Adana'ya çok şeyler katacak


Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası’nın Adana’da yapılacak olmasının şehre önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

     5-15 Eylül tarihleri arasında Adana’da düzenlenecek Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası öncesi Komite Başkanı Ali Duran Karakaya ve Dünya Şampiyonası Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İsmail Güneş, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’ı ziyaret ederek organizasyon hakkında bilgi verdi.

     ATB Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak ve Genel Sekreter Mustafa Hızlı’nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Ali Duran Karakaya, “Adana’daki tüm sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, şampiyona hakkında bilgi verip, ortak sinerji oluşturmaya çalışıyoruz. Şampiyona Adana’da bugüne kadar düzenlenen en üst düzeydeki organizasyondur. Bu organizasyon ile en az yüz milyon insan daha Adana’yı tanıyacak.” dedi.

     Şampiyona süresince Adana’nın yurt dışından sporcu, hakem, delegasyon, sporcu yakınları, basın mensuplarından oluşan 700 kişiyi ağırlayacağını ifade edene Karakaya, “Şampiyonanın açılış töreni, açılış maçı, Türk milli takımının yapacağı tüm maçlar ve final TRT tarafından canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca yabancı medya şampiyonaya ilişkin haber ve görüntüleri dünyaya aktaracaktır.” açıklamasında bulundu.

     ADANA’YA BAKIŞ AÇISI OLUMLU YÖNDE

     Yrd. Doç Dr. İsmail Güneş ise onlarca ülke ve yüzlerce sporcuya ev sahipliği yapma imkânı veren organizasyonun tüm engelli branşları için yeni bir ışık, toplumsal duyarlılık için olumlu bir adım olduğunu aktardı. Güneş, şampiyonanın, Adana’ya bakış açısını olumlu yönde etkileyeceğini dile getirdi.

     BORSA OLARAK ŞAMPİYONADA YERİMİZİ ALACAĞIZ

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, “Bu şampiyonanın burada olması Adana’yı tüm dünyanın tanıması anlamına geliyor. Daha önce gerçekleştirilen Avrupa şampiyonasında da bunu gördük. Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasını hem Adana, hem spor camiası, hem de engelliler açısından çok önemli buluyorum. Şampiyonada yerimizi alacağız ve elimizden gelen destekleri vereceğiz. Bu organizasyona emeği geçenleri kutluyor, sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.Fikstur İçin Tıklayın
TS Basketbol Takımları
Kart Çizelgesi İçin Tıklayın
Kurullarımız
Hakem ve Teknik Komiser Atamaları
Yönergeler ve Bilgi Formları
Antrenörlerimiz
TS Basketbol
TS Basketbol Hakkında
TS Basketbol Foto Galeriler
HIZLI MENU
Ana Sayfa
Haberler
Duyurular
Etkinlikler
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
BRANŞLARIMIZ
Ampute Futbol
Atıcılık
Atletizm
Badminton
Bilek Güreşi
Boccia
Halter
Kayak
Masa Tenisi
Okçuluk
Oturarak Voleybol
TS Basketbol
TS Curling
TS Dans
TS Eskrim
TS Tenis
Yelken
Yüzme
KURUMSAL
Federasyon Personelimiz
Dopingten Korunalım 2019
Belgeler ve Formlar
Önceki Başkanlar
Yönetim Kurulu
Disiplin Kurulu
Denetleme Kurulu
Dopingten Korunalım
Genel Mevzuat
Tarihçe
Sağlık Kurulu
Email List